TJ Sokol Jílové u Prahy - TJ Meteor Stříbrná Skalice

01.05.2016 18:29

V sobotu jsme na svém hřišti přivítali hráče z TJ Meteor Stříbrná Skalice. Předpověď hlásila, že bude krásný den. Krásný byl a snad i čarodějný :)

Celý den jsme tahali za kratší konec. Nejprve jsme prohráli po velkých bojích první dva mužské singly konkrétně Přemek 6:1, 4:6,4:6, Fanda 3:6,4:6. Takže stav 0:2. Pak ale nastoupila naše velká posila Kristýna a soupeřku smetla 6:0,6:1. Stav 1:2. Následný singl prohrála Eva 1:6,1:6. Stav 1:3.

Další na řadě byli Petr a Pepa. Petr po protrápeném prvním setu, který vyhrál v tie-breaku zabral a soupeře porazil 7:6,6:3. Pepa pak soupeře porazil 6:0,6:4. Stav jsme srovnali na 3:3.

Tak jako častokrát v loňské sezóně i v této rozhodovaly čtyřhry.

K prvním nastoupily dámy v našem případě duo K+K a po boji prohrály 4:6,4:6. Stav 3:4.

K vítězství tedy chyběly dvě výhry. V prvním deblu nastoupil Pepa s Přemkem. V druhém Petr s Fandou. K našemu překvapení rozdělil soupeř své nejlepší hráče. Dle našeho názoru velká chyba.

Pepa s Přemkem si poradili s první dvojicí 6:4,6:3 a srovnali stav na 4:4.

A teď to začalo.

Petr s Fandou prohráli první set po boji 7:5, kdy jeden nejmenovaný hráč za stavu pro nás 5:3 podával na vítězství v setu. Fando, gem s pěti dvojchybami se opravdu vyhrát nedá :). No soupeř tedy otočil.

Druhý set začal jako ten první, bojem. Soupeř ale ke konci utekl na 3:5 a podával na vítězství. Kluci se kousli a vyhráli důležitý gem čistou hrou. Zápas nakonec otočili na 7:5 a zápas dospěl do supertie-breaku, který se hraje do 10 bodů (o dva). Soupeř v průběhu vedl 5:2 (srovnáno na 5:5), 8:5. Šňůrou 4 bodů ale kluci otočili na 9:8. Matchball !!! Ten se nepodařilo proměnit a soupeř otočil na 10:9. Matchball pro soupeře. Ale i to naši kluci zvládli. Všichni byli nervózní jak to dopadne. Podání snad už přes síť bylo házeno. Kluci nakonec měli ještě dva a ten poslední proměnili ve vítězství 13:11.

Celkový výsledek 5:4 a spíše šťastné vítězství.